Thursday, February 3, 2011

یک خبر تکان دهنده؛ شیرهای تهران اشتباهی قتل عام شدند!


آفتاب: یک خبر تکان دهنده دیگر از شیرهای باغ وحش تهران، خبری که بر وقوع یک فاجعه خودساخته و غیرقابل بخشش تاکید دارد: قتل‌عام شیرهای تهران اشتباه بود. بله اشتباه بود.

به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران، اگر چه پیش از این هم شماری از کارشناسان و از جمله رئیس باغ وحش تهران که قاعدتاً ذی‌صلاح‌ترین مقام رسمی در این باره محسوب می‌شود اشاره کرده بودند که ابتلای شیرهای باغ وحش به مشمشه قطعی و مسلم نیست اما صحبت‌های دیروز رئیس بیمارستان دامپرشکی تهران همچون دوش آب سردی بود در زمهریر زمستان برای همه دلم‌شغولان محیط زیست ایران.

وی رسماً اعلام کرد بیماری مشمشه شیرهای معدوم باغ وحش ارم تائید نشده بود بنابراین آنها نباید کشته می‌شدند.

دکتر پیام محبی با اعلام این خبر افزود: برخی افراد غیرکارشناس از روی بی‌اطلاعی گفته بودند که این شیرها به بیماری مشمشه مبتلا شده‌اند در نتیجه باید کشته شوند تا دیگر حیوانات را آلوده نکنند اما این گونه نبود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دکتر باغ وحش هم بر این عقیده بوده که این بیماری برای آنها مسجل نشده و سازمان محیط زیست، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی طی جلسه‌ای خود این تصمیم را گرفتند و شیران را کشتند.

مدیر باغ وحش ارم: این حرف‌ها خطرناک است

امیر الهامی مدیر باغ وحش ارم در واکنش به اظهارات رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران گفت: کسانی که این‌گونه اظهار نظر کرده‌اند لابد اطلاعات بیشتری دارند بهتر است از خود آنان سوال کنید."

وی در گفت‌وگو با ایرن با تاکید بر این مسأله که قبلاً گفتنی‌ها را گفته، افزود: "این اظهار نظرها خطرناک است"

الهامی در مصاحبه 15 دی‌ماه خود تاکید کرده بود که شیرهای باغ وحش ارم به بیماری مشمشه مبتلا نیستند.

دکتر ملوک پور: بیماری شیرها قابل درمان بود

دکترهومن ملوک پوریکی از اعضای تیم درمانی ببرهای سیبری کشتن شیرهای باغ وحش ارم را اقدامی اشتباه دانست.

ملوک‌پور با تاکید بر اینکه بیماری شیرهای باغ وحش تهران قابل درمان بود در وبلاگ خود نوشته است: "شیرهای باغ وحش تهران را به جرم بیمار بودن و به جرم خوردن گوشت خر و الاغ آلوده کشتند، بیماری که قابل درمان بود. چندی پیش بود که همه‌شان را بیهوش و از آنها نمونه‌برداری کرده بودیم."

No comments:

Post a Comment