Friday, February 11, 2011

جنتی: سران فتنه در خانه‌ها نشسته‌اند و برای ٢۵ بهمن نقشه کشیده‌اند

جنتی: سران فتنه در خانه‌ها نشسته‌اند و برای ٢۵ بهمن نقشه کشیده‌اند>>>

در راستای مداخلات شورای نگهبان در روند انتخابات کشور و نادیده گرفتن آراء مردم، دبیر آن نهادِبا اشاره به انتخابات سال آینده مجلس و دو سال آینده ریاست‌جمهوری، مدعی شد: عده‌ای از افراد ناباب منافق صفت و افرادی که از صف مردم جدا هستند، کنار نشسته‌اند و نقشه‌کشی می‌کنند و به خیال این هستند که بتوانند کرسی‌های مجلس را اشغال کنند و با عناوینی شورای نگهبان را فریب دهند که از این تریبون به همه آن‌ها می‌گویم به آن‌ها اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند.

احمد جنتی با اشاره به درخواست میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای برگزاری تظاهرات ٢۵ بهمن گفت: "فتنه ٨٨ که از بین رفت اما سران فتنه وقاحت را به حداکثر رسانده‌اند و هنوز با اینکه آبرویی در میان مردم ندارند، در خانه‌ها نشسته‌اند و فکر می‌کنند جایگاهی در میان مردم دارند و بر این اساس برای ٢۵ بهمن نقشه کشیده‌اند.


جنتی همچنین بدون اشاره به سرکوب خونین مردم ایران توسط یگان های مسلح سپاه، نیروهای گارد ویژه پاسداران و ماموران ملبس به لباس شخصی، و با ادعای اینکه فتنه ٨٨ توسط مردم خاموش شد، مدعی گردید "در زمان فتنه ٨٨، کدام قدرت نظامی فتنه را خاموش کرد و پای کدام قدرت نظامی به صحنه باز شد؟ این مردم بودند که با مشت خود فتنه را نابود کردند و همان مشتی که شاه خائن و آمریکا را از ایران بیرون کرد، در سال ٨٨ بر سر فتنه خورد و آن را بر سر جای خود نشاند."


به گزارش ایلنا، احمد جنتی طی سخنانی در جمع راهپیمایان ٢٢ بهمن اصفهان، بدون رویکرد به عدم استقبال مردم از تظاهرات حکومتیِ ٢٢ بهمن، با بیان اینکه حضور مردم ایران در آستانه سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تمام جهان بی‌نظیر بود، اظهار داشت: حضور پرحرارت مردم در آستانه ٣٢ سال پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ سابقه ندارد و سال به سال فشار جمعیت و صفوف مردم بیشتر می‌شود.


وی با تاکید بر "صدور انقلاب اسلامی به سایر کشورهای دنیا" اظهار عقیده کرد: "مردم دنیا نمی‌دانستند در ایران چه خبر است اما اکنون پیام انقلاب، امام و مردم روز به روز در جهان گسترش می‌یابد و امسال بعد از ٣٢ سال، انقلاب تونس آغاز شد و یک فرد بی‌دین حاکم بر تونس آواره شد و این پیامی بود که از انقلاب اسلامی گرفته شده بود. مصر نیز کشور بزرگ جهان اسلام است که دانشگاه الازهر هزار ساله دارد، اما آن دانشگاه نتوانست مردم را بیدار کند و پیام انقلاب انقلاب اسلامی ایران بود که مردم مصر را بیدار کرد."


به گزارش ایلنا، احمد جنتی همچنین مدعی شد "شما مردم به گردن همه مردم دنیا حق دارید چون شیپور بیداری را نواختید و مردم جهان را بیدار کردید و این مسأله فقط به تونس و مصر اکتفا نمی‌کند و بعدا به یمن و اردن می‌رسد و از مرزهای کشورهای اسلامی نیز عبور خواهد کرد."


دبیر شورای نگهبان با "فتنه" خواندن مجدد اعتراضات مردمی پس از انتخابات سال گذشتۀ ایران، مدعی شد "اصل اساسی فعالیت سران فتنه در فتنه پس از انتخابات سال گذشته، به زیر سوال بردن ارزش‌های انقلاب اسلامی بود و آمریکا و اسرائیل آنقدر توطئه ریختند و فتنه را روشن کردند و به دست سران فتنه افروختند که اگر این مسأله در هر کشوری رخ می‌داد برای خاموش کردن آن به قدرت نظامی متوسل می‌شدند که اکنون در مصر هم اینگونه است."


وی بدون اشاره به سرکوب خونین مردم توسط نیروهای گارد و یگان ویژه پاسداران و ماموران ملبس به لباس شخصی، و با ادعای اینکه فتنه ٨٨ توسط مردم خاموش شد، مدعی شد "در زمان فتنه ٨٨، کدام قدرت نظامی فتنه را خاموش کرد و پای کدام قدرت نظامی به صحنه باز شد؟ این مردم بودند که با مشت خود فتنه را نابود کردند و همان مشتی که شاه خائن و آمریکا را از ایران بیرون کرد، در سال ٨٨ بر سر فتنه خورد و آن را بر سر جای خود نشاند."


جنتی در پاسخ به حامیان حکومت که شعار دفاع و پیروی از ولایت فقیه سر می‌دادند، افزود: ولی فقیه مدیر و مدبر، در هر صحنه‌ای با تدبیر و درایت وارد شد و با خطبه، موضع‌گیری آگاهانه، سخنرانی و نوشته‌هایش فتنه را خاموش کرد و این نعمتی است که خدا به شما مردم داده و شما مردم نیز، نعمتی هستید که خداوند به رهبری عطا کرده است.


جنتی تصریح کرد: نمی‌دانم خبرنگاران خارجی از این صحنه‌ها فیلم‌برداری می‌کنند یا خیر؟ ولی آنان به این تصاویر بی‌توجه‌اند زیرا کارشان تنها دروغ‌ گفتن و شایعه‌سازی است و به دنبال انکار حقیقت اند.


سران سه قوه در یک مسیر حرکت کنند
وی خطاب به مسئولین گفت: سران سه قوه نباید اختلافات را به میان مردم بکشند و اگر اختلاف دارند، باید با استفاده از رهنمودهای رهبری مشکل را حل کنند و هیچ‌گاه نباید اختلافات خود را علنی کنند بلکه باید این اختلافات را در میان خود به بحث و بررسی گذارند و در راستای منویات رهبری حرکت کنند.


فتنه گران برای ٢۵ بهمن نقشه کشیده‌اند
وی مدعی شد: فتنه ٨٨ از بین رفت اما سران فتنه هنوز با اینکه آبرویی در بین مردم ندارند، در خانه‌ها نشسته‌اند و فکر می‌کنند جایگاهی در میان مردم دارند و بر این اساس برای ٢۵ بهمن نقشه کشیده‌اند.

جنتی با بیان اینکه سران فتنه وقاحت را به حداکثر رسانده‌اند، افزود: راهپیمایی حمایت از مردم مصر و تونس را امروز مردم انجام دادند. امیدوارم سران فتنه به خود بیایند و توبه کنند، که البته نمی‌دانم شما مردم توبه آنان را می‌پذیرید یا خیر؟


وی افزود: سران فتنه هنوز در راه تضعیف قدرت ولایت فقیه قدم برمی‌دارند و به دنبال این هستند که قدرت رهبری را در جامعه اسلامی کاهش دهند.


دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه سران فتنه و فتنه‌گران به اهمیت حضور رهبری و ولایت فقیه در جامعه اسلامی پی برده‌اند، تصریح کرد: رهبری و ولایت فقیه، عامل مهم استواری انقلاب و حضور مردم در تمامی صحنه‌ها و بحران‌های انقلاب است و بر همین اساس فتنه‌گران سعی ‌دارند. که ولایت فقیه را در جامعه اسلامی تضعیف کنند.


وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه در کشور هیچ‌گاه تضعیف شدنی نیست، اظهار داشت: بدون شک مهم‌ترین دلیل خروج پر از سربلندی از جریان فتنه، ولایت و رهبری بود.


هیچ‌ احتیاجی به محاکمه سران فتنه نیست
وی با تاکید بر اینکه هیچ‌ احتیاجی به محاکمه سران فتنه نیست، اضافه کرد: مردم با حضور خود در صحنه‌ سران فتنه را محکوم کرده‌اند و ذلتی را به این افراد چشانده‌اند که با ده بار اعدام هم نمی‌تواند طعم تلخ این ذلت را از زندگی سران فتنه پاک کند.


به افراد ناباب اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند
جنتی با اشاره به انتخابات سال آینده مجلس و دو سال آینده ریاست جمهوری گفت: عده‌ای از افراد ناباب منافق صفت و افرادی که از صف مردم جدا هستند، کنار نشسته‌اند و نقشه‌کشی می‌کنند و به خیال این هستند که بتوانند کرسی‌های مجلس را اشغال کنند و با عناوینی شورای نگهبان را فریب دهند.

وی تاکید کرد: از این تریبون به همه آن‌ها می‌گویم به آن‌ها اجازه نمی‌دهیم کمترین پستی را در کشور اداره کنند.

جنتی ادامه داد: این افراد هنوز از گذشته درس عبرت نگرفته‌اند و هنوز به قدرت ولایت فقیه پی نبرده‌اند و هنوز فکر نکرده‌اند که در سی و دو سال گذشته هر گونه خیانتی از سوی منافقین، آمریکا، اسرائیل و گروه‌های دیگر چون مشارکت، دوم خردادیها، سازمان مجاهدین و غیره ناکام ماند.


دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه بسیاری از افراد مشهور و نامدار کشور در فتنه‌ها دست داشته و دارند، افزود: کاملاً مطلع هستیم که افراد مشهور و نامدار کشور و نظام در فتنه‌ها دست دارند و به دنبال آن هستند که کشور و نظام را تضعیف کنند.

No comments:

Post a Comment