Wednesday, February 9, 2011

سید حسن خمینی: مشکل فرعون این بود که با مردم رابطه خداگونه داشت

سید حسن خمینی: مشکل فرعون این بود که با مردم رابطه خداگونه داشت>>>


حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مشکل فرعون در روزگار خود، رابطه خداگونه با مردم بود، تصریح کرد: این ویژگی مختص فرعون نیست و همه ما می‌توانیم در جایگاهی که قرار داریم چنین رابطه‌ای را با مردم داشته باشیم، اما به یاد بیاوریم که روزی این مسوولیت را از دست خواهیم داد و در جایگاه مقابل قرار خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، فرزند یادگار امام (ره) که در مراسم تجدید میثاق کارکنان شهرداری تهران با آرمان‌های امام (ره)، در حضور شهردار و کارکنان شهرداری تهران در حرم مطهر امام خمینی (ره) سخن می‌گفت، اظهار کرد: هر کس بیداری اسلامی را نادیده بگیرد و یا آن را کوچک بشمارد، قطعا در تهدید خود دچار اشتباه شده است، زیرا امروز انقلاب ما در گام سوم خود نقش بزرگی را در جهان بشریت ایفا می‌کند.

وی همچنین از حسنی مبارک به عنوان فرعون جدید مصر یاد کرد و افزود: من برای مبارزان مسلمان و کسانی که در برابر استبداد، استعمار و ظلم می‌ایستند آرزوی توفیق می‌کنم.

وی ادامه داد: تقدیر روزگار ما اینگونه بود که در زیر سایه مردی بزرگ، جمهوری اسلامی را به عنوان یک ودیعه الهی بدست آوریم، اما نعمت نظام جمهوری اسلامی شکر لازم دارد؛ چرا که شکر نعمت آن را افزون می‌کند و در مقابل کفران آن نه تنها باعث می‌شود خدا این نعمت را از ما بگیرد، بلکه عذاب الهی را در پی دارد.

فرزند یادگار امام همچنین خطاب به کارکنان شهرداری تهران، گفت: شما در مجموعه‌ای مشغول به کار هستید که اولین مواجهه با مردم در شهر تهران به همت شما صورت می‌گیرد و لذا شکر نعمت انقلاب اسلامی در مسوولیت شما خدمت بیشتر به مردم است.

وی تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکلی که فرعون در روزگار خود داشت این بود که ادعای خدایی می‌کرد و رابطه خود را با مردم خداگونه تعریف کرده بود. این ویژگی مختص فرعون نیست و همه ما می‌توانیم در جایگاهی که قرار داریم چنین رابطه‌ای را با مردم داشته باشیم، اما به یاد بیاوریم که روزی این مسوولیت را از دست خواهیم داد و در جایگاه مقابل قرار خواهیم گرفت.

فرزند یادگار امام یادآور شد: خدمت به مردم امری خدایی و شکری عملی برای نعمت جمهوری اسلامی است، لذا همه ما در هر کجا که هستیم باید سعی کنیم خدمت بیشتری به مردم ارایه کنیم.

No comments:

Post a Comment