Friday, February 11, 2011

خبر سقوط مبارک در صدر رسانه های جهان

خبر سقوط مبارک در صدر رسانه های جهان

بین الملل > خاورمیانه - فارس: خبر سقوط حسنی مبارک در صدر خبرهای اکثر خبرگزار‌ی‌‌ها و شبکه‌های اطلاع‌رسانی منطقه و جهان قرار گرفت.

شبکه‌های خبری مختلف منطقه و جهان اعم از الجزیره، العالم، المنار، العربیه، بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان درحال پخش تصاویر مستقیم میدان التحریر مصر و گزارش‌هایی از تحولات مصر هستند.

رسانه‌های گروهی از حالت انتظار میلیون ها نفر از مردم در سراسر مصر بویژه میدان التحریر و قاهره درخصوص سخنان امشب مبارک خبر می‌دهند و درگزارش‌های خود از خواست مردم مصر در لزوم سرنگونی مبارک و رژیم او را منعکس می کنند.
شبکه تلویزیونی الجزیره قطر در زیر نویس فوری اخبار خود از احتمال کناره گیری مبارک از قدرت در سخنان امشب خود خبر داد و درپی آن در مصاحبه با کارشناسان و شخصیت های سیاسی به بررسی جوانب این امر و آینده تحولات مصر پرداخت.

بی‌بی‌سی گزارش داد: "حسام بدر راوی " دبیرکل حزب ملی دموکراتیک وابسته به مبارک درمصاحبه با این شبکه گفته است از این که مبارک تا فردا به عنوان رئیس جمهور مصر باقی بماند، تعجب خواهد کرد و بهترین گزینه آن است که اقدامی برای جلب رضایت معترضان اتخاذ شود.
این شبکه همچنین به نقل از احمد شفیق نخست وزیر انتصابی مبارک گفت که مبارک استعفا خواهد کرد.

العالم نیز همانند سایر رسانه های گروهی جهان با پوشش جامع خبرهای مصر با اعلام کرد که براساس منابع موثق، مبارک قاهره را عملا ترک کرده و راهی شهر شرم الشیخ یا آلمان شده است.
شبکه العالم هم اکنون درحال پخش تصاویر مستقیم میدان التحریر قاهره است که مردم در آن شعارهایی مبنی بر لزوم تشکیل دولتی مردمی و نه نظامی سر می دهند.
به گزارش شبکه العالم، مبارک اکنون از قاهره خارج شده است و به گفته منابع خبری، سخنرانی امشب او که در آن احتمالا کناره گیری از قدرت را رسما اعلام خواهد کرد، ضبط شده است و مبارک و عمر سلیمان در جلسه امروز شورای عالی امنیت ملی حضور نداشته اند.
شبکه العالم همچنین به نقل از منابع از واگذاری قدرت به ارتش خبر داد.

شبکه تلویزیونی العربیه نیز که به طور گزینشی و درجهت وارونه جلوه دادن حقایق مصر و به نفع رژیم مبارک در این روزها اخبار مصر را پوشش می دهد، امشب به نقل از "لیون بانیتا " رئیس سازمان اطلاعات آمریکا "سیا " اعلام کرد: مبارک به احتمال یاد امشب از قدرت کناره می کند.

رویترز نیز با انتشار بیانیه نیروهای مسلح مصر اعلام کرد که ارتش به خواست و مطالبات مردم پاسخ خواهد داد.
رویترز به نقل از یک مقام مسئول مصری که خواست نامش فاش نشود، نوشت که مبارک احتمالا امشب کناره گیری می کند.

شبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا نیز به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد که مبارک بعد از اعتراضات گسترده مردم امشب کناره گیری می کند.

خبرگزاری فرانسه نیز با پوشش خبرهای اوضاع مصر از شور و شوق مردم میدان التحریر شهر قاهره و عدم اقدام ارتش در این محل خبر داد.

شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان هم با پوشش تحولات مصر اعلام کرد که مبارک قدرت را به ارتش خواهد کرد.

No comments:

Post a Comment