Friday, February 4, 2011

لاریجانی: جوانان مصر آگاه هستند، با قطع اینترنت و شبکه‌ها درد حکومت دوا نمی‌شود

لاریجانی: جوانان مصر آگاه هستند، با قطع اینترنت و شبکه‌ها درد حکومت دوا نمی‌شود!>>>جوانان امروز از مسایل سیاسی مطلع هستند، با قطع شبکه‌ها و اینترنت دردی دوا نمی‌شود. پاسخگویی دولت‌ها نسبت به ملت‌ها از وظایف حکومت است، شما (آمریکا) افرادی چون شاه ایران را با زور در منطقه حاکم کردید که اجازه نمی‌دهند مردم حرف بزنند و قبول نداشتید که حاکمان باید پاسخگوی مردم باشند اما مردم منطقه امروز دنبال این حق خود هستند و این ثمره انقلاب است که امام خمینی (ره) جرقه آن را در منطقه...

رئیس مجلس با بیان اینکه جوانان امروز از مسایل سیاسی مطلع هستند، گفت: با قطع شبکه‌ها و اینترنت دردی دوا نمی‌شود.

علی لاریجانی با بیان اینکه پاسخگویی دولت‌ها نسبت به ملت‌ها از وظایف حکومت است، خطاب به آمریکایی‌ها گفت: شما افرادی چون شاه ایران را با زور در منطقه حاکم کردید که اجازه نمی‌دهند مردم حرف بزنند و قبول نداشتید که حاکمان باید پاسخگوی مردم باشند اما مردم منطقه امروز دنبال این حق خود هستند و این ثمره انقلاب است که امام خمینی (ره) جرقه آن را در منطقه زد.

به گزارش مهر، علی لایجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر روز پنجشنبه با حضور در مصلای شهر بابلسر در سومین مراسم گرامیداشت سرداران و ۵۴۲ شهید این شهرستان شرکت کرد. وی در جمع خانواده شهدای این شهرستان به بیان جایگاه جهاد و شهادت اشاره و خاطرنشان کرد: اگر امروز ملت ایران سرافراز است و در مقابل باج‌خواهی آمریکا می‌تواند سرافرازانه بایستد به خاطر شجاعت و ایستادگی شهدا و جانبازان است.

لاریجانی گفت: امروز قلدرهای دنیا به دنبال این هستند که در چشم ملت خاورمیانه خاک بپاشند تا واقعیات را نبینند اما اشتباه می‌کنند مردم خاورمیانه بیدار شده‌اند.

وی خطاب به دولت آمریکا ادامه داد: شما ۳۲ سال با ملت ایران ستیز کردید اما دیدید که ملت ایران پای آرمانهای انقلاب ایستادگی کرد و اهل معامله نبود. حتی کسانی که اهل معامله بودند را از جلوی پای خود کنار زد.

رئیس مجلس با اشاره به بیانات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: سخنان امام راحل درباره انقلاب اعجاب آور است. این مرد الهی توانست روح ملت را به سمتی ببرد که امروز عزتمندانه، دردانه منطقه باشد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران سرافراز است و مستقلانه روی پای خود ایستاده و از نهیب‌های غرب و آمریکا نهراسیده است.

لاریجانی گفت: در چند سال اخیر حرف‌های بزرگ از حنجره آمریکا زیاد شنیده‌اید. گاهی آنقدر تهدید می‌کردند و افراد را واسطه می‌فرستادند که اگر فلان کار را انجام ندهید به نقطه آخر می‌رسید. برخی افراد ضعیف شاید دلهای لرزان داشتند اما چون سکاندار کشور ولی فقیه است، این لنگرگاه انقلاب توانست جریان‌های زورگو را به عقب بیاندازد.

لاریجانی با بیان اینکه امروز دوره حرف‌های ناسیونالیستی گذشته است، گفت: زمانی در ایران گرایش ناسیونالیسم بود این فکر حتی امروز در دنیای عرب پایگاهی ندارد. زمان آن گذشته است.

نماینده مردم قم یادآور شد: ‌گاهی در کشور خودمان حرف‌های دهاتی‌وار درباره ناسیونالیسم زده می‌شود اما زمانه این حرف‌ها و زمانه گرایشات مارکسیستی هم گذشته است.

وی گفت: آنچه در خاورمیانه می‌گذرد جریان اسلامی است. غربی‌ها دیدند از دو راه مارکسیسم و ناسیونالیسم نمی‌توانند به جایی برسند بنابراین به راه‌های دیگری تاسی می‌جویند. خلائی در دنیا وجود دارد تاسف می‌خورم برخی تحلیل‌گران محاسبات مادی چششمان را گرفته است.

رئیس مجلس تصریح کرد:‌ یک خلاء عام تحت عنوان معنویت گرایی در دنیا وجود دارد و موضوع خاورمیانه مهمتر است زیرا سنت های اسلامی در این منطقه وجود دارد. آنچه در تونس و مصر و کشورهای خاورمیانه دیده می‌شود یک نوع بیداری اسلامی است.

لاریجانی گفت: برخی رسانه‌های خارجی برای اینکه تلقی اشتباه به وجود آورند نمادهای مارکسیستی را جا انداخته‌اند برای اینکه جریانات بیداری منطقه را متهم به گرایش مارکسیستی کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه پریشانی در حرف‌های آمریکایی‌ها دیده می‌شود، گفت:‌ با وجود این شرایط آمریکایی‌ها همچنان امر و نهی می‌کنند. به شما چه که در مصر چه می‌گذرد. یک روز می گویند به آنها کمک می‌کنیم یک روز می‌گویند با مردم هستیم! چرا برای خود جایگاه قائل هستید مگر فراموش کردید که شما در عراق شکست خوردید. شما گفتید می‌خواهید برج دموکراسی در آنجا ایجاد کنید اما با فضاحت خارج شدید. مگر فراموش کردید که در افغانستان در باتلاق گرفتار شدید. در لبنان گفتید می‌خواهید خاورمیانه جدید درست کنید. چرا برای خود مدیریتی قائل هستند و تصور می‌کنید می‌توانید دستور دهد.

وی گفت: این ملت مصر است که به شما پاسخ واقعی خواهد داد.

رئیس مجلس با بیان اینکه یک شخصیت آمریکایی گفته بود ما در مصر به دنبال دموکراسی واقعی هستیم نه دموکراسی مانند ایران، گفت: معلوم است که شما دموکراسی آمریکایی را می‌خواهید در منطقه ایجاد کنید اگر دنبال دموکراسی واقعی بودید با آن خشونت دستور نمی‌دادید با اسب و شتر به تظاهر کنندگان حمله کنند. این دموکراسی شتری است. شما دست از سر منطقه بردارید آنگاه معلوم می‌شود مردم منطقه چطور نفرت خود را از آمریکا نشان می‌دهند.

لاریجانی تصریح کرد: شما روی لبه تیغ راه می‌روید که آخر گرفتار همان تیغ می‌شوید.

No comments:

Post a Comment